

Tamara i Tihana
Mi smo Tamara i Tihana, idejne začetnice i pokretačice programa „Vježbaonica sreće“. Čvrsto vjerujemo da je biti sretan i zadovoljan vještina koja se može vježbati pa smo svoja znanja, svoju ljubav i strast odlučile dijeliti i tako pružiti djeci i odraslima alate koji im mogu pomoći da vode sretniji, ispunjeniji i zadovoljniji život.
Klikni nas

Tamara Vučković, dipl. učiteljica razredne nastave s pojačanim programom iz engleskog jezika. Radi kao učiteljica engleskog jezika u Osnovnoj školi bana Josipa Jelačića u Zagrebu. Završila je edukaciju iz terapijskih vještina i tehnika Instituta D.O.M. i europske krovne udruge za dječju i adolescentnu psihoterapiju te tečaj mindfulnessa. Od 2017. godine, zajedno s kolegicom, radi na programu „Vježbaonica sreće” u sklopu kojeg organizira radionice, predavanja i edukacije na temu kvalitetnog odgoja i obrazovanja s naglaskom na osnaživanje odraslih i razvijanje emocionalih kompetencija djece. Autorica je prvih snimljenih meditacija i vježbi opuštanja za djecu na hrvatskom jeziku koje objavljuje na svom You Tube kanalu “Vježbaonica sreće”. Autorica je prve hrvatske mindfulness slikovnice “Ovdjezemska” te slikovnica „Mirko Bjesomirko“ i „Gospodin Iz i gospođica Po“ te autorskog proizvoda „Vrećica srećica“, koje razvijaju socioemocionalne kompetencije djece.

Tihana Lipovec Fraculj (1980.), diplomirala kroatistiku, komparativnu književnost i teatrologiju na Filozofskom fakultetu u Zagrebu. Pohađala brojne kazališne, lutkarske i glumačke radionice i seminare, a od 2000. godine vodi dramske radionice za djecu i mlade. Niz godina radila je kao profesorica hrvatskog jezika i književnosti u osnovnim i srednjim školama te bila glavna urednica dječjeg časopisa „Bambbino“. Piše dječje bajke, priče, pjesmice i igrokaze te sinkronizira crtane filmove. Osniva 2011. godine Kreativni centar „Košnica“ s ciljem poticanja kreativnog razvoja djece predškolske i školske dobi s posebnim naglaskom na dramski odgoj. Drži razne dramske edukacije namijenjene učiteljima, odgojiteljima i svima koji rade s djecom i mladima. Završila edukaciju „ Primjena Terapije igrom u vrtićkom okruženju“ u Centru Proventus te zajedno s kolegicom radi kao edukatorica na programu „Vježbaonica sreće” u sklopu kojeg organizira radionice, predavanja i edukacije na temu kvalitetnog odgoja i obrazovanja. Autorica je slikovnica „Gospođica Hoću” i „Ana i gospodin Strahojed” te autorskog proizvoda „Vrećica srećica”, koje razvijaju socioemocionalne kompetencije djece.

radionica
slikovnica
voditeljice
sretne djece

Naše radionice
Ciklus RADIONICA SREĆE za najmlađe (uzrast 4 do 6 godina).
Mirko
Bjesomirko
Ja i
Strahojed
Čarolija
izbora
Mogu, hoću,
želim
Skupa ćemo na slikovit način istraživati bogat i kompleksan svijet emocija te učiti kako prepoznati ljutnju, tugu, strah, sreću. Emocija s kojom djeca imaju najviše izazova je upravo ljutna. Ljutnja s kojom se ne znamo nositi, nerijetko prerasta u bijes, a bijes najčešće prerasta u agresiju. Djeci ćemo kroz zabavne aktivnosti pomoći da se nauče nositi s vlastitom ljutnjom te ćemo je vježbati izražavati na prihvatljive načine.
Strah je neugodna emocija i svakom je djetetu potrebna podrška i razumijevanje kako bi se osjećalo sigurno i zaštićeno. Kroz tematsku slikovnicu i razne aktivnosti bavit ćemo se temom straha i poigravati se njime kroz različite humoristične situacije te tako pružiti djeci alate koji im mogu pomoći da se nose sa svojim strahovima.
Ostale radionice: Putovanje u Ovdjezemsku

Predavanja za roditelje, odgajatelje, učitelje i stručne suradnike
Kako BITI ono čemu želimo podučiti vlastito dijete?
Koje alate koristiti da bismo djeci dali temelje za sretan život?
Kako uspješno komunicirati sa svojim djetetom?
Kako razvijati i njegovati povezujući odnos?
Što su to dječje meditacije i kako ih koristiti?
Osim odgovora na ova pitanja, predavanja će osnažit vaše roditeljske vještine i pokazati vam kako biti sretniji i zadovoljniji roditelj. Predavanje pruža uvid kako se odmaknuti od klasičnog modela discipliniranja djece te se kroz razumijevanje razvoja dječjeg mozga, učenja samoregulacije i produbljivanja povezanosti s djecom, možemo suočiti s različitim izazovima discipline na sasvim novi način.
Ciklus socioemocionalnih radionica za djecu nižih razreda
Radionica traje dva školska sata. U radu ćemo se oslanjati na našu novu seriju slikovnica koje se bave navedenim socioemocionalnim kompetencijama i radit ćemo pomno odabrane aktivnosti.

Dobit će
konkretne alate kako se nositi s vlastitim strahovima.

Jačat će
samopouzdanje i samosvijest kroz osvještavanje jačih strana i talenta.

Naučit će
tehnike samokontrole za lakše nošenje s emocijama ljutnje i bijesa.

Razvijat će
samomotivaciju za odgovoran odnos prema sebi i svojim obvezama.

Vježbat će
asertivno zauzimanje za sebe i svoje potrebe pritom vodeći računa o porebama drugih.

Jačat će
empatiju i pozitivan pogled prema životu.